fbpx

Born to Trick Challenge 2015

Parkour, freerunning, street workout a tímový duch. To sú slová, ktoré vystihujú hlavnú myšlienku súťaže Born to Trick Challenge 2015. Spojiť rozdielne komunity, vytvoriť medzi nimi priateľstvo a vzájomnú spoluprácu.

Born to Trick Challenge 2015

Spoločná fotografia – Born to Trick Challenge 2015. Fotografia – Martin Mucha

16. augusta 2015 sme zorganizovali prvú súťaž, kde hlavnou myšlienkou bolo spojiť pouličné disciplíny ako parkour, freerunning a street workout.. Súťaž sa konala v Born to Trick Parku, kde sme boli poctení návštevou našich hostí z Ruska – Erik Mukhametshin, Kirya Kolesnikov, a Katie McDonnell z Anglicka.

Team choreography

Tímová choreografia

Erik a Kirya boli rozhodcovia pre disciplínu parkour a freerunning. Za street workout, porotcovali naši sponzorovaní atléti Martin Viedenský a Simona Šághyová, ktorí sú medzi svetovou špičkou tejto disciplíny. Pre presnejšie bodovanie sme pre obidve disciplíny vybrali piateho porotcu, a ním bol Denis Seliak.

Moderátor Born to Trick

Moderátor Jakub Halgoš. Fotografia – Martin Mucha

Deň pred Challenge-om sme mali naplánovaný nočný tréning a kempovanie v parku, ale večerná búrka nám naše plány prekazila. Veríme, že o rok sa nám to podarí.

Stojka na jednej ruke

Jan Minarik stojka na jednej ruke

Challenge sa začal okolo jednej hodiny poobede. Rozhodcovia vylosovali ľudí do náhodne vybraných tímov. V jednom tíme boli traja ľudia za disciplínu street workout a jeden človek za parkour-freerunning. Posledný tím tvoril výnimku, kde boli traja ľudia za parkour-freerunning a jeden zástupca street workoutu. Každý tím si mal vymyslieť názov svojho tímu a nacvičiť si spoločnú 2-oj minutovú choreografiu, ktorá bola bodovaná pre celý tím. Po spoločných choreografiách nasledovali Single run-y, kde každý z účastníkov mal 45 sekundový run, ktorý bol taktiež bodovaný pre celý jeho tím. To bola myšlienka tímového ducha a spolupráce. Vidieť prepojenie medzi týmito rozdielnymi diciplínami bolo veľmi zaujímavé. Každý tím mal naozaj veľmi kreatívnu, niektorí dokonca až zábavnú choreografiu.

Challenge 2015

Tímová choreografia. Fotografia – Martin Mucha

Počas súťaže sme mohli vidieť aj exhibíciu našich hostí a rozhodcov. Mohli sme vidieť úžasný synchrónny dvojitý fly away od rusákov Erika a Kiryu. Je neuveriteľné čo dokážu s vlastným pohybom.

Freerunneri Erik, Sebastián, Kyria

Erik, Sebastián a Kirya. Fotografia – Martin Mucha

Výsledky Born to Trick Challenge 2015

1. miesto pre tím Agresívne zemiaky – Michal Pajunk (SK), Adam Jarník (SK), Simona Máteová (SK), Petr Hubka (CZ)

2. miesto pre tím Kačky – Erik Juríček (SK), Matej Kosář (CZ), Oliver Kocinger (SK), Vladimír Koldaev (RUS)

3.miesto pre tím Mestské zvieratá – Ján Pekarík (SK), Juraj Rezák (SK), Tomáš Čambalík (SK), Michal Barbier (SK)

Rozhodcovia tiež udelili špeciálnu cenu za parkour-freerunning BEST RUN pre Vladimíra Koldaeva (RU) a BEST TRICK pre Davida Kašpárka (CZ), za street workout to bol BEST TRICK pre Juraja Žigraja (SK) a BEST FREESTYLE pre Jána Minárika (SK).

Víťazi Born to Trick Challenge 2015

Víťazný tím – Agresívne zemiaky

Na záver musíme povedať, že atmosféra počas celého dňa na Born to Trick Challenge 2015 bola skvelá. Ďakujeme moderátorom – Jakubovi Halgošovi a Jánovi Cíbikovi za ich vtipné komentáre počas celého dňa. Dosť čítania, užite si VIDEO z prvého Born to Trick Challenge 2015 a VIDÍME SA O ROK!

Viac fotografií nájdeš TU.

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *