fbpx

Daniel Ilabaca vedie ľudí k pohybu

Daniel Ilabaca a pohyb

Daniel Ilabaca na Súľovských skalách

V lete 2014 pri príležitosti Parkour Meetingu v Banskej Bystrici prišiel Daniel Ilabaca navštíviť Slovensko. Barbora bola tá, ktorá trávila s Danym väčšinu tohto času a sprevádzala ho po Slovensku. Bude sa vám snažiť priblížiť, aké zážitky a dojmy zanechal Dany v jej očiach.

Daniel Ilabaca na Slovensku

Barbora s Danym

Daniel Ilabaca – rozpráva Barborka:

Keď spomeniete meno Daniel Ilabaca, celá parkourová a freerunningová komunita vie, o kom hovoríte. Keď sa Daniel pohybuje, celý svet sa zastaví. Tá plynulosť, efektivita a čistota sú neuveriteľné. Chcete sa pohybovať s ním a byť súčasťou toho pohybu. Každý sa cíti byť k nemu priťahovaný. Po tom, čo sme sa celý rok s Danielom nevideli, od Fam Jamu 2013 v Mníchove, som bola veľmi šťastná keď som ho zbadala na letisku v Bratislave. Videla som že je unavený zo všetkého toho cestovania, ale bol veľmi rád že je na Slovensku. Každá udalosť má svoje komplikácie a samozrejme, Parkour meeting 2014 v Banskej Bystrici mal svoje ťažké časy. Našťastie organizačný tím bol plný veľmi chytrých a schopných ľudí, ktorí chcú dosiahnuť svoj cieľ. Stretnutie dopadlo nakoniec veľmi dobre.

BB Meeting 2014

Parkour Meeting Banská Bystrica 2014

Pozerať sa na Daniela keď sa hýbe, je ako pozerať sa na vtáka lietajúceho po oblohe. Tak prirodzené! Každý, kto pozná Danielovu vieru, tak nebude prekvapený keď poviem, že si Daniel cenil toho, keď sme oznámili že sa ideme spoločne modliť von. Bol nadšený.  Pre mňa najúžastnejšie strávený čas bol, keď sme Daniyho zobrali na výlet na Súľovské skaly. Ten moment, keď sa dostanete na vrchol a nepočujete nič, iba ľudí s vami, prírodu, tlkot srdca a energiu medzi vami. Bola som bez slov…

Ilabaca, Marcek, Boda

Martin, Dany a Michal na Súľovských skalách. Fotografia – Barbora Golanová

Daniel má schopnosť ukázať vám ako vzácny je aj ten najmenší detail vo vašom živote, a vy sa zaň cítite vďačný. Dany je ľudská bytosť ako každy iný človek. On nie je ikona, idol alebo superčlovek. Čo ho robí tak silným je jeho viera. Každé slovo, každý pohyb, každá reakcia od neho je presne na mieste.

Freerun Slovakia a Daniel Ilabaca

zľava do prava: Michal Marček, Denis Seliak, Marián Mojžiš, Daniel Ilabaca, Dominik Souhrada, Bogdan Cvetkovic, Jakub Halgoš

Každé stretnutie s ním vo vás zanechá nejakú pozitívnu zmenu. Už nie ste tou istou osobnosťou.

Video natočené Freerun Slovakia počas Danyho návštevy:

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *