FreeMovement Slovakia

Freemovement SlovakiaFreeMovement Slovakia

Nasleduj na: Facebook, Youtube
Životný štýl: Parkour, Freerunning
Poloha: Dubnica nad Váhom – Slovensko

 

FreeMovement Slovakia Členovia:

Kamil Bocinec

Kamil Bocinec

Mario Mutala

Mario Mutala

Adam Drga

Adam Drga

 

FreeMovement Slovakia – Príbeh:

Sme tím atlétov zameraní na parkour a freerunning. Každý vie, že život je príliš krátky a preto sa snažíme svoj čas využiť čo najefektívnejšie a čo najlepšie. Po zhliadnutí prvého videa s parkourom a freeruningom, niekoľko rokov dozadu, sme hneď vedeli ,že toto je tá správna cesta ktorou sa pustíme.

V roku 2011 sa naše cesty spojili a vytvorili sme tým FreeMovement Slovakia, ktorý momentálne pozostáva z troch členov – Adam Drga, Mário Mutala a Kamil Bočinec. Síce sme všetci z iného mesta ale napriek tomu sa snažíme často stretávať a trénovať spoločne. Každý z nás sa snaží rozvíjať pohyby svojím spôsobom. Chceme cítiť tento životný štýl na vlastnej koži a využiť všetko, čo nám Parkour a Freerunning ponúka. Tento štýl, komunita a pohyb nás posúva neustále ďalej nielen fyzicky, psychicky ale aj predstavivosťou a kreativitou. Zameriavame sa na svoje vlastné predstavy, štandardy, hranice, sny, namiesto toho aby sme kráčali už po vyšlapanej ceste. Každé ráno vstupujeme do nového sveta, kde nás nikto neriadi ale všetko si vytvárame sami. Veríme, že naša vášeň, to čo máme radi, je všetko na čom záleží. Myslíme si, že každý človek by mal robiť to, pri čom je šťastný a je sám sebou. To nám Parkour a Freerunning poskytuje. Najkrajšia vec na parkoure a freerunnigu je, že k tomu aby si s tým začal nepotrebuješ absolútne nič. Stačí veriť v seba a chuť prekračovať svoje limity za pomoci vlastného tela. Je to cesta čo nemá koniec, ale má začiatok. Každý, kto je pripravený nasledovať svoje srdce, môže byť súčasťou tejto veľkej komunity.

“Ak sa bojíš že spadneš, spadneš pretože sa bojíš spadnúť. Všetko je voľba.” – Daniel Ilabaca

V súčasnej dobe sme sa pustili aj do spoločných tréningov vonku ktorých sa môže zúčastniť každý. Na tréningoch trénujeme fyzickú silu, budujeme si psychiku, zdokonaľujeme sa v technikách pakouru a freerunningu, ale taktiež sa bavíme rôznymi hrami a výzvami. Spolupracujeme s tímom Freerun Slovakia, či už v trénovaní žiakov vo Freerun School, alebo ako výpomoc pri vystúpeniach.

 

FreeMovement Slovakia – Video:

Facebook Comments