fbpx

ILARIA LUISI – Naša sila

Ilaria Luisi patrí medzi najznámejšie ženské atlétky z disciplíny parkour & freerunning.

Ilaria žije v talianskom hlavnom meste Rím. Parkouru a freerunningu sa venuje viac ako 3 roky. Narodila sa v roku 1988 a od svojich 7 rokov sa venovala gymnastike. Po jej účasti na mnohých gymnastických súťažiach, sa rozhodla opustiť tréningy, kde boli vyžadované striktné pravidlá a dokonalý pohyb, a úplne zmenila svoje hobby v moderný hip hopový tanec. Neskôr, inšpirovaná videami mnohých známych freerunnerov, začala trénovať parkour a freerunning a opäť sa vrátila k tréningom v hale. Dnes už má Ilaria Luisi vytrénovaný krásny ženský parkourový štýl, ktorý môžeme vidieť vo videu na konci článku. Poďme si túto talentovanú ženu predstaviť!

Ilaria Luisi sideflip

Ilaria Luisi sideflip / photo by: Emily Santoro

• Čo bola pre teba inšpirácia začať sa venovať parkouru a freerunningu?

Na začiatku som bola inšpirovaná kaskadérskymi kúskami od Damiena Waltersa (z Anglicka) a Cyrilla Rafaelliho (z Francúzska). Potom som na youtube videla videá od chalanov z Ruska, ako je Ivan Savchuk a Cherepko. Bola som veľmi nadšená týmito úžasnými atlétmi. A tak konečne, odkedy som prestala s gymnastikou (cca 10 rokov), som sa vrátila k trénovaniu. Stretla som známeho priateľa, ktorý už trénoval parkour vonku aj s ľuďmi z okolia. Páčili sa mi rýchle vaulty a veľké skoky na veľké vzdialenosti, a tak som sa k nim pridala aj ja. Pred tromi rokmi to bolo iba moje hobby, ale teraz už si deň bez parkouru a freerunningu neviem predstaviť. Je to môj životný štýl.

• Čo alebo kto ťa motivuje k tréningu?

Keď nájdete skutočnú vášeň a máte svoje ciele, ktoré chcete dosiahnúť, motivácia je vždy vo vnútri vašej mysle. Jednoducho povedané, ja sama som motivovaná mojimi snami, ktoré ma vedú pri mojom tréningu. Každý jeden deň sa snažím prekonať samú seba vo veciach, ktoré som deň predtým nebola schopná urobiť alebo som mala pred nimi strach. Pretože keď skúšam nové veci, dokážem rozpoznať svoje limity a zlepšiť svoje slabé stránky. V parkoure a freerunningu je mnoho možností objavovania toho, čo dokážem urobiť. Je to bláznivé dobrodružstvo a preto to milujem.

• Aký je tvoj obľúbený trik?

Trénujem akrobaciu, flipy a pohyby, ktoré sa snažím skombinovať do flow. Nemám vyslovene obľúbený jeden trik, ale momentálne ma baví Tsukahara, kombinácia sily a techniky. Tento pohyb som si úplne zamilovala.

Tsukahara at 4 the Love of Movement Ilaria Luisi

Tsukahara – Ilaria Luisi at 4TLOM / photo by: Dalibor Balic

• Si členom nejakého tímu alebo trénuješ sama za seba?

Áno, som členom tímu JUMP FREERUN, spoločnosť z Holandska a jedna z najväčších organizácií v parkourovom a freerunningovom svete.

• Kde je tvoj najobľúbenejší parkourový spot / park / mesto.

Môj najobľúbenejší je Tuffelo v Ríme, jedno z prvých miest kde som začala trénovať. Mám rada svoje rodné mesto. Je tu mnoho spotov pre dobrý tréning.

• Čo by si odporučila našim čitateľom, ktorí by chceli začať s parkourom?

Jedna z najdôležitejších vecí je pochopiť prečo človek trénuje, pretože to ovplyvní celý váš tréning. Raz sa dostanete na bod mrazu vášho tréningu a jediná cesta posunúť sa ďalej bude zmeniť metódu tréningu. Táto disciplína nieje ako futbal alebo rugby. Parkour je z cela iný postoj.

• Čo by si rada odkázala dievčatám a ženám, ktoré sa zaujímajú o túto disciplínu?

Moja rada pre všetky dievčatá je tvrdo trénovať a nájsť si svoj dôvod prečo to chcete robiť. Ak nemáte dobrý dôvod, nebudete konať. Keď nájdete svoje prečo, musíte to aj milovať. Vášeň a správna motivácia sú kľučom k úspechu.

Tufello Rome Ilaria Luisi

Ilaria Luisi in Tuffello Rome / photo by: Simone Biagioni

• Čo je tvoje životné motto?

My máme silu vybrať si čím chceme byť každý jeden deň a každú chvíľu. Pre mňa život znamená rozhodovať sa v prítomnom okamihu, pretože budúcnosť je len naša predstavivosť a my sme tým na čo myslíme. Robíme správne, niekedy aj nesprávne rozhodnutia, ale dôležité je vybrať si svoju cestu. Konanie prináša ďalšiu akciu a niekedy ľudia prestávajú snívať a začínajú žiť len svoju každodennú rutinu. Dôležité je žiť v prítomnosti a neprestať snívať naše sny. Môžete sa zdokonalovať každým dňom pokiaľ chcete, záleží to iba od vás! Ak konáš máš viac príležitostí a je viac pravdepodobné, že nájdeš to čo hladáš. Ak sa rozhodnete zle, nebojte sa, buďte pozitívny, môžete sa z toho poučiť a skúsiť to znova.

Moje motto je: VYBER SI ČÍM CHCEŠ BYŤ, HNEĎ TERAZ.

Sledujte Ilariu na jej facebook fanstránke a instagrame.

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *