fbpx

IMACON 2017 – Praha

Tím In Motion z Českej republiky postavil krásne tréningové miesta pre parkour a freerunning. Navštívili sme niektoré z ich podujatí a jedným z nich bol IMACON 2017. Born to Trick atléti Denis Seliak, Jakub Halgoš boli pozvaní ako moderátori a Michal Marček ako porotca.

IMACON 2017

Spoločná fotka! Zdroj: Facebook – In Motion Academy

Bolo to trojdňové parkourové a freerunningové stretnutie so športovcami z Českej republiky i zo zahraničia. Myšlienkou podujatia bolo zozbierať komunitu pod jednou strechou a spoločne si užívať čas. Učiť sa navzájom, vytvoriť si nových priateľov, prekonať samého seba a motivovať sa aby ste mohli napredovať.

Pozvanými hosťami boli skúsení Jaydn Clard a Alfie Green z Londýna v Anglicku. Bolo príjemné stretnúť sa s nimi a spoločne zdieľať niektoré poznatky.

Pozrite si video Jaydn Clard a Alfie Green:

Ale späť k udalosti. IMACON 2017 bol naozaj zábavný, môžete tu zažiť veľa voľného tréningu. In Motion Academy je veľká parkourová telocvičňa s veľa možnostiami pre tréning.

 

Parkour Speed run

Speed run bola prvá disciplína, na ktorú sa naozaj dobre pozerá. Športovci musia prejsť dráhu z bodu A do bodu B čo najrýchlejšie. Každý športovec mal čas na precvičenie si trate pred samotným začiatkom. Potom už mali len jeden pokus, ktorý bol meraný na čas. Táto disciplína mala dve kolá. Po prvom kole sa šesť športovcov dostalo do finále. V druhom kole boli dve dráhy. Tie boli veľmi dobre pripravené. Súťažiaci sa mohli rozhodnúť, či si vyberú nižšiu dráhu, ktorá bola bezpečnejšia alebo vyššiu, čo bolo samozrejme riskantnejšie, ale rýchlejšie. Všetci športovci ukázali niekoľko pekných zručností. Víťazom tejto disciplíny bol Tomaš Zonyga.

Pozrite si Tomášov 1. speed run:

2. speed run:

Finálový run:

 

Skill challenge (výzva)

Bola druhá disciplína na IMACONe. Bolo to niečo nové. Športovci sa museli kvalifikovať na túto disciplínu tým, že splnili 12 výziev v parkoure. Výzvy sa navzájom líšili a boli dobre pripravené. Každá výzva mala nejaký kreatívny pohyb. V behoch sa nachádzali prvky ako kong precízy, stridy, lachešečka a atď. Každý športovec mal tri pokusy o získanie každej výzvy. Ak niekto urobil výzvu na prvý pokus, získal najvyššie skóre. Po kvalifikačnom kole postúpilo šesť športovcov do finále. Vo finále boli tri výzvy. Všetky tri museli byť dokončené za 2,5 minúty. Tu mali neobmedzené pokusy. Každá výzva mala jednu ťažšiu vzerziu trate, kde športovci mohli získať viac bodov. Bolo to pekné sledovať! Víťazom bol opäť Tomáš Zonyga!

Pozrite si ďalšie Tomášove (Zonyho) video:

 

Súťaž o najštýlovejší run

Bola posledná disciplína na IMACONe 2017. Do poroty zasadli Michal Marček, Jaydn Clark a Alfie Green. Šesť atlétov súťažilo v prvom kole. V tejto súťaži mali atléti dva behy. Štyria z nich, sa dostali do druhého finálového kola. Atléti ukázali naozaj skvelé triky a pekné plynulé runy! Bola to radosť sledovať. Víťazom tejto disciplíny bol Petr Hubka.

Pozrite si video Petra Hubku:

Pozrit si viac fotografií z eventu TU.

Oficiálne video IMACON 2017

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *