fbpx

Majstrovstva Slovenska v STREET WORKOUTE 2019

street workout majstrovstva slovenska 2019
Majstrovstva Slovenska v street workoute

V sobotu, 15. júna 2019 Trenčín privíta nadšencov Street Workoutu z celého Slovenska! Muži aj ženy zabojujú o národný titul a tiež o nomináciu na majstrovstvá sveta v Moskve.

Majstrovstva Slovenska v Street Workoute 2019 – 6. ročník sa bude konať pod hradom Matúša Čáka, na Mierovom námestí v Trenčíne, za účasti svetovo uznávaných porotcov súťaže.

Majstrovstva slovenska v street workoute
Majstrovstva Slovenska v Street Workoute 2018, Košice / foto: Ellie sport photography

O čo ide?

Street Workout je rýchlo sa rozrastajúci svetový trend medzi pouličnými športami. Jeho prvotné základy pochádzajú z kalisteniky, teda cvičenie s vlastnou váhou, ktoré trénovali muži už v starovekom Grécku. Dnešný Street Workout pochádza z Ameriky, z okolia mesta New York. Preslávili ho ľudia z chudobnejších častí mesta, ktorí si nemohli dovoliť návštevovať drahé fitness centrá. Začali cvičiť vonku, na ulici, v parkoch.. Používali všetko náradie, čo bolo okolo nich. Ku klasickým cvikom ako sú napríklad zhyby na hrazde, či kliky, začali pridávať aj dynamické prvky. Tak sa vyvinula disciplína FREESTYLE. “Mekkou”, street workoutu sa teda považujú okrajové časti mesta ako Brooklyn, Bronx, Harlem odkiaľ poznáme aj prvé street workout-ové a freestylové videá. (dočítaj sa viac tu)

majstrovstva slovenska v street workoute
Street workout
Súťaží sa v disciplínach FREESTYLE a WEIGHTED
 • Disciplína FREESTYLE – v katégórií freestyle sa hodnotí viacero kritérií. Aby súťažiaci získal čo najviac bodov, musí predviesť kombináciu silových aj dynamických prvkov. Porota hodnotí jednak čistotu a výdrž v silových prvkoch (stojka, frontlever, backlever,..), ale aj nadväznosť dynamických prvkov (saltá z hrazdy, 360°otočky,..) a kreativitu predvedených cvikov počas 2 minút, ktoré má súťažiaci k dispozícii.
Freestyle disciplina street workout
Freestyle street workout / foto: Ellie sport photography
Muži a ženy lietajúci ponad, popod a popri hrazdách či bradlách, si určite zaslúžia veľký obdiv a rešpekt za svoj výkon!

Nie je to teda len o dvíhaní sa na hrazde za účelom mať väčší biceps, ale naozaj o funkčnosti svalov celého tela. Na oko diváka je táto kategória veľmi príťažlivá.

zeny street workout majstrovstva
Ženy street workout / foto: Ellie sport photography

 • Disciplína WEIGHTED – v tejto kategórií si súťažiaci zmerajú sily v cvikoch so závažím na čo najviac opakovaní. Ide o cviky: ZHYBY na hrazde s 32kg závažím, DIPY na bradlách so 48kg závažím a DREP na jednej nohe s 24kg závažím.
Weighted street workout
Weighted disciplína street workout / foto: Ellie sport photography

15.6.2019 na Mierovom námestí v Trenčíne sa rozhodne, kto bude držiteľom titulu majstra Slovenska!

Za potlesk sa vám súťažiaci odmenia obdivuhodnými výkonmi.

Príďte podporiť, bude to stáť za to!

Pre divákov bude pripravený sprievodný program, súťaže o vecné ceny od partnerov podujatia, ochutnávky výrobkov, a veľa ďalšieho..
Sleduj novinky na facebook udalosti.

Majstrovstva Slovenska v street workoute 2019

——————————————————————————

REGISTRÁCIA A PRAVIDLÁ
PRE SÚŤAŽIACICH

FREESTYLE – súťaží sa v troch váhových kategóriách:
Ak bude v každej katégórií minimálne 6 účastníkov, tak na majstrovstvá sveta v Moskve majú šancu dostať sa traja súťažiaci = víťazi umiestnení na 1.mieste z každej váhovej kategórie!

 • Ľahká váha – muži do 68kg / ženy do 50kg
 • Stredná váha – muži od 68kg do 80kg / ženy od 50kg do 60kg
 • Ťažká váha – muži nad 80kg / ženy nad 60kg

Pokiaľ nebude dostatok súťažiacich v jednotlivých váhových kategóriách na FREESTYLE, určí sa absolútny víťaz, teda súťažiaci s najväčším počtom bodov. V tomto prípade z mužov získa postup na svetové majstrovstvá jeden súťažiaci, zo žien získajú postup dve súťažiace dámy s najväčším počtom bodov.

WEIGHTED – súťaží sa v troch váhových kategóriách:

 • Ľahká váha – do 75kg
 • Stredná váha – od 75kg do 82kg
 • Ťažká váha – nad 82kg

V každej kategórii sa súťaží s rovnakou súťažnou váhou a to je:

 • ZHYB na hrazde s 32kg závažím
 • DIP na bradlách so 48kg závažím
 • DREP NA JEDNEJ nohe s 24kg závažím (pistol squat)

V každej váhovej katégórií sa výhlási 1., 2., a 3. miesto víťazov s najväčším počtom bodov (opakovaní) vo všetkých troch setoch – zhyb, dip, drep na jednej nohe.

Podrobné pravidlá oboch disciplín nájdete v popise udalosti TU.

Registračný poplatok online: 15 €

Registračný poplatok na mieste: 20 €

Registračný balíček obsahuje: štartovný poplatok, tričko, občerstvenie

Majstrovstvá Slovenska v street workoute 2019 pre vás organizuje tím Born to Trick v spolupráci s Workout Fanatics v zastúpení Jakub Paleta – df workout, a s pomocou reprezentantky Slovenska v Moskve z minulého roka Veroniky Greinerovej a Simony Máteovej.

Veríme, že si to užijete.

TEŠÍME SA NA VÁS!

Ďakujeme partnerom podujatia:

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *