fbpx

Martin Viedenský

Martin Viedensky

Martin Viedenský

Narodený: 1993
Nasleduj na: FacebookYoutube
Životný štýl: Street Workout, Calisthenics
Príslušnosť: Slovensko
Poloha: Trenčín – Slovensko

 

Martin Viedenský – Príbeh:

Už odmalička som sa venoval rôznym športom ako napríklad karate, tenis, futbal, hokejbal, basketbal, box atď. Šport je pre mňa najlepší spôsob ako sa odreagovať, ako si vyčistiť hlavu, ako sa zabaviť, všeobecne najlepšia činnosť. Cvičiť alebo posilňovať som začal už cca 5-6 rokov dozadu v klasickej posilňovni na strojoch, s činkami a pod. Popritom som pracoval ako cocktail barman, takže moja životospráva nebola zrovna najlepšia. Vždy som ale potreboval slobodu v tom čo robím a nechcel som mať žiadne obmedzenia. A preto som sa aj pred dvomi rokmi začal venovať kalistenike/ street-workout-u. Potom ako som na internete videl video od známych workouterov Hanibala a Barila. Nechápal som ako je možné, že pri tréningu kde využívajú len váhu svojho vlastného tela, dokážu vybudovať takú neskutočnú silu, vytrvalosť a kondíciu. Okamžite som street workoutu prepadol a z troch zhybov na široko začala moja cesta až na Majstrovstvá sveta v Moskve.

Na začiatku by som nikdy nepovedal, že sa to dá dokázať, alebo že to dokážem práve ja. Zo začiatku som trénoval sám kde sa dalo, neskôr som stretol zopár chalanov na jednom provizórnom workoutovom ihrisku. Chalani sa Street Workoutu už venovali nejaký ten čas, a tak som začal trénovať s nimi. Za pár týždňov a mesiacov som sa naučil dosť na to, aby som mohol napredovať sám deň za dňom. Je na každom jednotlivcovi ako sa k svojmu tréningu postaví, či je to jeho hobby, vášeň alebo len spôsob ako si raz za čas zatrénovať.

Za tieto dva roky som zažil neskutočne veľa perfektných akcií, spoznal nových skvelých ľudí zo Slovenska, Česka a vôbec z celého sveta. Našiel som si ten najlepší tím, partiu skvelých ľudí Workout Fanatics. Stal som sa momentálnym leadrom Workout Fanatics a konečne som začal plánovať poriadny rozvoj Street Workout-u na Slovensku. Po niekoľkých rokoch snaženia, sa nám podarilo v spolupráci s našimi priateľmi a ľuďmi, ktorý nás podporujú, vybaviť v našom rodnom meste – Trenčín pravý Street Workout Park. Tu sa dostávam k súčasnosti, kde už nebude miesto na výhovorky prečo sa niečo nedá! Momentálne dokončujem externé štúdium na Ekonomickej Univerzite, pracujem ako tréner, trénujem ako sa len dá, pripravujeme nové veci s Workout Fanatics a v spolupráci s Born To Trick. Milujem workout a všetko to, čo mi priniesol – nových priateľov, nové myšlienky, motiváciu, cestovanie, prácu, vzdelávanie sa, kondíciu, zdravie atď, atď…

Nikdy sa nevzdávať, ísť stále dopredu. Pomáhať sebe ale aj druhým. Trénovať tvrdo ale aj múdro. A nikdy nezostať priemerným!
Pravidlá, ktorých sa snažím držať čo najviac. Workout 4 Life, Salute

 

Martin Viedenský – Úspechy:

1. miesto – Czech Street Workout Battle Vol 2 (Freestyle)
1. miesto – Street Workout National Slovak Cup (Freestyle)
1. miesto – Street Workout National Slovak Cup (Weighted)
1. miesto – Bar Warz (Freestyle)
1. miesto – Bar Warz (Weighted)

 

Martin Viedenský – Video:

Facebook Comments