fbpx

Michal Marček

Michal Marček – Born to Trick Atlét

Michal Marcek

Disciplíny: Parkour, Freerunning

Narodený: 1988

Národnosť: Slovenská

Žijúci: Trenčín, Slovensko

Sleduj Michala na:

web iconFacebook pageInstagram Youtube

Michal Marček – Príbeh

Narodil som sa v Komárne. 10 rokov som žil na Slovensku. Potom sme sa presťahovali s rodinou do Linzu (Rakúsko). Po troch rokoch sme sa presťahovali do Regensburgu (Nemecko). Momentálne žijem opäť na Slovensku.

Keď som bol ešte malé dieta, neuvedomujúc som robil Méthode Naturelle (základy parkoru). V tom veku som nevedel o čo ide. Len tak som liezol, skákal, hybal sa a užíval si svoj volný čas s kamarátmi.

Na konci roku 2004. Ešte keď som žil v Nemecku som zažal trénovať parkour vážnejšie. V septembri 2005, ja a moj bratranec sme založili náš prvý parkourovo, freerunningový tím Street Style Flyers Crew. 2007 bol super rok. Vyhral som prvé miesto v súťati Red Bull – In The Air. Zúčastnil som sa Slovensko hladá talent, kde sme sa dostali až do semifinále.

Neskôr v roku 2008 som stretol nových priateľov, ktorí sa taktiež venovali pakouru a freerunningu. Spojili sme sily a vytvorili tím Freerun Slovakia. Od vtedy som sa zúčastnil Red Bull – Art of Motion 2010 vo Viedni. 2011 som sa opäť zúčastnil Česko-Slovensko hladá talent. Zahral som si v rôznych reklamách, točil rôzne video projekty. Kde som nabral vela skúseností a tak som získal možnosť stretnúť rôznych ľudí z rôznych kútov sveta.

2013 sme spoločne s tímom urobili skvelí dokument o Slovenskej prirode. To bol náš prvý väčší projekt a neskutočne som si ho užil. Dalším našim veľkým projektom bol Castle Run. Tento projekt sa odohrával opäť na Slovensku ale tento krát na hradoch! Môžete si pozrieť 8 epizód dobrodružstva.

Michal Marček – Úspechy

1. miesto – Parkour Speed Run – Parkur Jam Pezinok 2019

Best Trick – Parkour Jam Pezinok 2019

3. miesto – International Parkour Festival 2019 – Parkour Speed kontest

Slovenský rekordman v behu po stene

2. miesto – Born to Trick Challenge tímová súťaž

1. miesto – Diverse International Parkour Festival 2013

1. miesto – Red Bull – In The Air – 2007

2. miesto – Slovenská fotka roka (stojka na budove)

Michal Marček – Fotky

Michal Marček – Video

Facebook Comments