fbpx

Street Workout Majstrovstvá Slovenska 2016

Street Workout majstrovstvá Slovenska – už 3.ročník majstrovstiev Slovenskej republiky v disciplíne street workout, ktoré sa konali v sobotu, 4.6.2016 v Žiline. O skvelú organizáciu sa postarali, tak ako predchádzajúce ročníky, chalani zo Street Workout Nitra spolu so skvelým tímom chalanov zo Žiliny a econtra.eu.

O divákov a takisto súťažiacich nebola núdza, čo potvrdzuje celkový počet registrovaných v kategórií freestyle muži 39 účastníkov + 3 ženy, a vo weighted kategórií, 20 účastníkov. V porotcovských kreslách sa tentokrát objavili naozaj svetové mená ako sú Sensei, Jay Chris, Ricky Warren z Londýnského street workout tímu BarSparta.

BarSparta street workout

Jay Chris, Ricky Warren, Sensei / BarSparta

Súťaž odštartovala okolo desiatej hodiny doobeda kategóriou freestyle muži. Chalani mali 90 sekúnd na to, aby ukázali to najlepšie, čo je v nich. V prvom kole sa zúčastnilo 39 súťažiacich, z ktorého postúpilo 15 najlepších do finále. Mohli sme vidieť naozaj skvelé výkony silových prvkov aj freestylových trikov, vďaka ktorým sa úspešne umiestnili:

1. miesto: Dávid Molko

2. miesto: Matúš Meško

3. miesto: Šimon Forai

freestyle muzi street workout

Víťazi freestyle muži

Zahanbiť sa nedali ani ženy so svojimi výkonmi gymnastických, silových a tiež freestyle prvkov. Musíme uznať, že od prvých ročníkov je úroveň ženského freestyle-u z roka na rok kvalitnejšia.

street workout ženy majstrovstva

Z ľava: Simona Máteová, Klaudia Glejdurová, Veronika Greinerová

Na medajlových priečkach sa umiestnili:

1.miesto: Simona Máteová

2.miesto: Klaudia Glejdurová

3.miesto: Veronika Greinerová

freestyle zeny street workout

Freestyle ženy medaljové umiestnenia

Víťazi oboch freestylových kategórií pocestujú reprezentovať Slovenskú republiku na majstrovstvá sveta v street workoute do Moskvy!

Tretia kategória – weighted pozostávala z dvoch disciplín. Spraviť čo najväčší počet opakovaní zhybov s 32kg závažím a najväčší počet opakovaní dipov so 48kg závažím. Tu sa ukázali naozaj superman-ovské výkony!

weighted kategoria street workout

Weighted kategória medajlové priečky

Medajlové umiestnenia v jednotlivých váhových kategóriách:

Weighted nad 83kg: 1. miesto Andrej Katrinčík, 2.miesto Daniel Kurek, 3. miesto Patrik Matiaška

Weighted od 75kg do 83kg: 1.miesto Dávid Molko, 2. miesto Adam Austera, 3. miesto Miroslav Hajdú

Weighted do 75kg: 1. miesto Peter Kovaľ, 2. miesto Peter Bajánek, 3. miesto Peter Kraľovič

O sprievodný program sa postaral aj známy slovenský raper Čistychov, ktorý podporil akciu svojim vystúpením. Všetkým nadšencom športu odkázal, aby naďalej robili to, čo ich baví, a aby nezabúdali aj na kvalitnú regeneráciu a strečing.

cistychov street workout majstrovstva slovenska

Cistychov

Born to Trick podporilo akciu venovaním vecných cien pre víťazov, a na mieste ste si mohli zakúpiť oblečenie v stánku Born to Trick Shop.

Born to Trick shop oblečenie

Born to Trick shop

Návštevníci eventu mali možnosť občerstviť sa v stánkoch s občerstvením, deti mohli využiť skákací hrad, a na pamiatku ste sa mohli pofotiť vo fotobúdke.

My sme skákací hrad vyskúšali aj s porotcami. Pozrite si krátke video o tom, aké dojmy majú z celého eventu, ako sa dostali na slovenské majstrovstvá, a čo odkazujú všetkým street workouterom. Sensei, Jay Chris, Ricky Warren z tímu BarSparta.

Skvelý deň sa ukončil okolo 18tej hodiny večer. Chalanom patrí naozaj veľká poklona za tohtoročnú organizáciu! Víťazom prajeme veľa šťastia na majstrovstvách sveta v Rusku, a tešíme sa na ďalšie street workout majstrovstvá Slovenska o rok!

Street workout majstrovstvá Slovenska 2016

Majstrovstvá Slovenska v street workoute

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *