fbpx

TIPY na PARKOUR FILMY – od klasiky až po akčné marvelovky

Už nevieš čo so sebou v tomto karanténnom období? Máš odcvičený home workout a nevieš čo s načatým dňom? Nechaj sa inšpirovať našimi tipmi na PARKOUR FILMY a filmy s parkourovou tématikou! 

parkourove filmy a parkour vo filme
PARKOUR FILMY (foto source: google.com)

#1 (NIELEN) PARKOUROVÁ LEGENDA

Kto iný by to mohol byť ako legendárny Jackie Chan, akrobat – bojovník – herec – umelec, a jeho pohybové nadanie, ktoré predstavuje v každom filme, v ktorom sa objaví. Vyhľadaj si filmy s jeho menom, a sleduj tú krásu všestranných pohybov, a samozrejme aj parádneho parkouru!

Jackie Chan Movies

#2  PARKOUROVÉ KLASIKY

Chceš vedieť ako vyzerá pravý parkour?! Filmové parkourové klasiky, na ktorých sme vyrastali! Viac hovoriť netreba. Odporúčame pre mladšiu generáciu parkouristov a freerunnerov, ktorí si prostredníctvom týchto filmov priblížia, ako vyzerá parkour v uliciach mesta.

YAMAKASI – moderní samurajovia (2001) – film na ktorom naozaj vyrastali všetci ,,old school” parkouristi

Yamakasi Parkour Film

JUMP LONDON (2003) – dokument o parkoure a freerunningu vysielaný v Britskej televízii prvýkrát na Channel 4, neskôr odvysielali pokračovanie s názvom Jump Britain, kde účinkoval aj známy parkourista Sebastian Foucan.

•  OKRSOK 13 (2004), OKRSOK13: Ultimátum (2013) – v jednej z hlavných úloh uvidíte aj Davida Belle, ktorý je mnohými považovaný za zakladateľa parkouru.

Okrsok 13 Parkour filmy

• FREERUNNER (2011) – film v ktorom účinkovali aj známy atléti Ryan Doyle a Luci Romberg. Hlavná postava (Ryan) sa zobudí s pripnutou bombou na krku. Aby sa zachránil, musí sa zúčastniť reality show, kde musí s bombou bežať cez celé mesto. Začína sa mu boj s časom o prežitie.

• ASSASSIN´S CREED MOVIE (2016) – žiadnemu nadšencovi parkouru tento film určite netreba predstavovať! 😉 Sfilmovaná verzia svetoznámych sérii videohier, kde sa v postave Assasínov prenesiete do temnej doby templárov

Assassins Creed Movie

#3  Filmy s HVIEZDNYM OBSADENÍM

• BRICK MANSIONS (Zakázaná zóna) (2014) – po boku skvelého herca Paula Walkera (Rýchlo a Zbesilo) si zahral v jednej z hlavných úloh opäť aj samotný zakladateľ parkouru – David Belle. Môžeme povedať, že dejovo je tento film akýsi ,,remake” pôvodného filmu Okrsok 13 z roku 2004. 

Parkour film

TRACERS (2015) / Nepolapiteľní – film s Taylorom Launterom, ktorý hral postavu Jacoba v známej trilógii filmov Twilight. Taylor na túto rolu trénoval parkour niekoľko mesiacov!

6 UNDEGROUND (2019) –  s hviezdnym kanadským hercom Ryanom Reynoldsom (Deadpool), a v ktorom účinkujú chalani z jedného z najznámejších parkour tímov dnešnej doby, Storror z Anglicka.

#4  Z PRODUKCIE DISNEY WORLD

PRINCE OF PERSIA – the sands of time / Princ z Perzie – piesky času (2010)- akčný, dobrodružný film zasadený do deja tajuplnej Perzie. V hlavnej úlohe s Jakeom Gyllenhaalom a po jeho boku s ďalším skvelým hercom Benom Kingsley.  

Prince of Persia movie with parkour

• ALADIN (2019) – sfilmovaná Disneyovka s legendárnym Willom Smithom v úlohe Džina. Nájdete tu veľa pouličných parkourových prvkov v podaní Aladinových útekov pred indickou strážou.

Parkour vo filme Aladin

#5  AKČNÉ SCÉNY V MARVELOVKÁCH

• DEADPOOL (2016) – opäť herec Ryan Reynolds v úlohe superhrdinu, ktorého sarkastický humor si zamilujete! Ako to už pri Marvelovkách býva, nechýba veľa akčných scén, či vybuchovania. Odporúčame!

• SPIDERMAN (2002-2019) – legendárnu komiksovú postavu Petera Parkera aka Spidermana, nesmieme vynechať! K tomuto niekoľkonásobnému kinohitu netreba nič viac písať. Je jedno, ktorý z jeho filmov si pozrieš. Spidermana milujú deti, aj dospelí!

Vedeli ste? Niektoré scény z najnovšieho filmu série Spiderman: Far from Home (2019) sa natáčali u našich susedov v Prahe.

Parkour filmy
Spiderman: Far from home, Prague scene Charles´s bridge, parkour filmy

Toto bola iba malá ukážka. Veľa parkouru nájdeš aj v ostatných akčných filmoch od Marvel Studios či DC Comics.

Inšpirovali sme ťa? Nezabudni na pukance, a domáci filmový večer sa môže začať!

Podeľ sa s nami, zanechaj nám v komentári tvoje tipy na parkour filmy a filmy s parkourovou tématikou! 🙂 

Páčil sa ti článok? Podpor nás! Za každé zdieľanie či lajk budeme veľmi radi! Taktiež sleduj naše sociálne siete Born to Trick na facebook-u či instagram-e, kde aktuálne pribúda obsah s online videami a live prenosom na domáci tréning – home workout. Tak neváhaj, zapoj sa, a poriadne si zamakaj!

Páči sa ti to, čo robíme a rád by si nás podporil? Môžeš tak urobiť nasledujúcou formou.

Pre aktuálnu neľahkú situáciu v našej krajine, sme museli uzavrieť tréningy parkouru pre deti a dospelých a zrušili niekoľko akrobatických vystúpení po celom Slovensku. Tieto aktivity tvorili veľkú časť nášho príjmu a pokrytie všetkých nákladov spojených napríklad s prenájmom haly na trénovanie a pod.. 

Podporiť nás môžeš aj ľubovoľnou finančnou čiastkou na číslo účtu: SK80 0200 0000 0029 3031 1859 do poznámky môžeš uviesť: článok na webe. Za každý príspevok budeme extrémne vďační! Aj tá najmenšia podpora nám pomôže na opätovný rozbeh po skončení karantény.

ĎAKUJEME!

Facebook Comments

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *